Tarife bilete şi abonamente

Program Agenție Teatrală
Marți-Vineri: 11-12 și 16-19 
Sâmbătă- Duminică: 16-19
Luni – închis
Telefon: 0233 211.036, 0752149735
E-mail: rezervarebiletett@gmail.com
Pentru rezervări, scrieţi la adresa de e-mail (de luni până vineri) sau telefonaţi la numerele mai sus menționate. Pentru a fi valabile, biletele aferente rezervărilor trebuie achitate cu o oră înaintea spectacolului.

Sala Mare
STAL: 20 lei
reducere 50% pentru elevi şi studenţi
LOJĂ: 30 lei

Sala Studio”Corneliu-Dan Borcia”
20 lei
reducere 50% pentru elevi şi studenţi

Abonamente
JUNIOR –  50 lei (pentru studenți/elevi, cuprinde 6 unități – spectacole obișnuite, sala mare (stal) sau sala studio);
CLASIC – 100 lei (cuprinde 6 unități – spectacole obișnuite, sala mare (stal) sau sala studio);
SENIOR – 80 lei (pentru pensionari, cuprinde 6 unități – spectacole obișnuite, sala mare (stal) sau sala studio);
VIP – 300 lei (conține 2 locuri, lojă, pentru toate premierele stagiunii în curs);
PREMIERĂ – 200 lei (conține 2 locuri, în sală, pentru toate premierele stagiunii în curs);
FESTIVAL – 300 lei (asigură intrarea la toate reprezentațiile spectacolelor din concurs, programate în festival, pe toată durata acestuia);

 

Program   NOIEMBRIE

 

 

10 – 19 noiembrie – Festivalul de Teatru Piatra Neamț, Pledez pentru tine(ri)

Vineri, 10 noiembrie

ora 17.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Teatrul pentru Copii şi Tineret ARIEL, Târgu Mureș
RESPIRAŢII
de Duncan Macmillan, regia Radu-Alexandru Nica
16+

 ora 19.00 // Teatrul Tineretului

Cărțile Fundaţiei Culturale „Camil Petrescu”, supliment al Revistei Teatrul Azi, prin Editura Cheiron, Bucureşti:

Toca se povesteşte (vol.I şi II) 2016, 2017  – Volume îngrijite de Florica Ichim (cu sprijinul UNITER şi AFCN)

Ştefan Braborescu. Portret din crâmpeie, 2016, ediţie îngrijită de Roxana Croitoru şi Irina Zlotea

Eugenia Şarvari, Anton Tauf – vocaţie sau damnare, 2017 (volum apărut cu sprijinul UNITER)

Ion Cazaban, Scenografia secolului XX (decorul), 2017 (volum apărut cu sprijinul UNITER şi AFCN)

Liviu Ciulei acasă şi-n lume (vol.I, II și  III), 2016, Antologie teatrologică de Florica Ichim şi Anca Mocanu

 
ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Tineretului Piatra Neamț
WOLFGANG 
după Yannis Mavritsakis, regia Radu Afrim
16+

Sâmbătă, 11 noiembrie

ora 11.00 // Sala Mare // Teatrul Odeon București și Asociația „Clasic e fantastic”
BÉLA BARTÓK ȘI POVESTEA PRINȚULUI CIOPLIT ÎN LEMN 
de Cristina Sârbu, regia Monica Ciută
4 – 10 ani
 

ora 16.00 // Teatrul Tineretului
Cristina Modreanu, Fluturele gladiator. Teatru politic, queer & feminist pe scena românească, Editura Curtea Veche, București, 2016 (cu desene de Dan Perjovschi)

ora 17.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Recul, București
FAMILIA OU
creație colectiva, regia Bogdan Untilă
16+
 
ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Excelsior București
FLUTURII SUNT LIBERI
de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn
12+

 
Duminică, 12 noiembrie

ora 11.00 // Sala Mare // Teatrul Tineretului Piatra Neamț
VISĂTORUL 
după Ian McEwan, un spectacol de Ada Milea
 

ora 18.00 // Teatrul Tineretului
Prezentare de carte și spectacol în lectura actorilor TT
Teatrul românesc de azi. Noi orizonturi esteticecoordonator: Oltiţa Cîntec, Editura Timpul, Iaşi, 2017 (volum realizat în parteneriat cu AICT.RO)
Joël Pommerat, Trei texte de teatru pentru publicul tânăr, ediţie îngrijită de Oltiţa Cîntec, traducerea: Georgeta Cristian, Ioana Moldovan, Mihaela Michailov, Editura Timpul, Iaşi, 2017 (volum apărut cu sprijinul Institutului Francez Iaşi)

ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Național „I.L.Caragiale” București
DRAGOSTE ȘI INFORMAȚIE
de Caryl Churchill, regia Irina Crăiță-Mândră
 

Duminică // 12 noiembrie // ora 22.00 // SPOT
AFRODIZZY

 

Luni, 13 noiembrie

ora 14.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // Păun/Manolache/Miron/Nicolau 
CALUL ALB. Scurtă istorie a urii
un spectacol de Ioana Păun
16+

 
ora 17.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Teatrul de Foc, București
PE JUMĂTATE CÂNTEC
un spectacol de Crista Bilciu
14+

 
ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Național „Radu Stanca” Sibiu
FAMILII
de Eugen Jebeleanu, regia Eugen Jebeleanu
14+

Luni // 13 noiembrie // ora 22.00 // SPOT
Concert în 4

 

Marți, 14  noiembrie

ora 14.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Teatrul Arte dell’Anima București
COPII RĂI
de Mihaela Michailov, regia Geanina Hergheligiu
12+

 
ora 18.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Create.Act.Enjoy Cluj-Napoca
PENA
de Adina Lazăr, Ștefan Mako , Ruth Smythers
regia Adina Lazăr
16+

ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Nottara București
SOMNAMBULISM
de Iaroslava Pulinovici, regia Alexandru Mâzgăreanu

Marți // 14 noiembrie // ora 22.00 // SPOT
Concert jazz

 

Miercuri, 15  noiembrie

ora 18.00 // Teatrul Tineretului
Carmen Mihalache, Teatru la filtru, Editura Junimea, Iași, 2017

ora 20.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // ARENA şi Centrul de Teatru Educaţional Replika, București
ROVEGAN de Catinca Drăgănescu, regia Catinca Drăgănescu
12+

Joi, 16 noiembrie

ora 14.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // REACTOR de creație și experiment, Cluj-Napoca
ALL OVER YOUR FACE
scenariu colectiv, regia Botond Nagy
16+

 
ora 18.00 // Teatrul Tineretului
Film în memoria actriței Rozina Cambos
ora 20.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // Asociația O2G & MACAZ Teatru Coop, Bucureşti
`90
de Alex Fifea, Alice Monica Marinescu, Katia Pascariu, Alexandru Potocean, Andrei Șerban
regia David Schwartz
12+
 

Vineri, 17 noiembrie

ora 14.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // REACTOR de creație și experiment, Cluj-Napoca
REFUGII 
de Petro Ionescu, regia Raul Coldea
14+

 
ora 17.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Teatrul Național „Vasile Alecsandri” Iași
POVESTEA PĂSĂRII FĂRĂ CUIB
de Ada Lupu, regia Iris Spiridon
  
ora 20.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // Teatrul UNTEATRU București
FRIG
de Lars Norén, regia Alexandru Bogdan
16+

Vineri // 17 noiembrie // ora 22.00 // SPOT
Party / Moon Raptures w/ Socol

 Sâmbătă, 18 noiembrie

ora 14.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // Teatrul „Andrei Mureșanu” Sfântu Gheorghe
JURNAL DE ROMÂNIA. SFÂNTU GHEORGHE
scenariul și regia Carmen Lidia Vidu
12+

 
ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Național „Marin Sorescu” Craiova
EXPLOZIV 
de Elise Wilk, regia Andrei Măjeri
14+

 
Sâmbătă // 18 noiembrie // ora 22.00 // SPOT
AndărCavăr Bend

Duminică, 19 noiembrie

ora 17.00 // Sala Mare // Trupa Artwist din Baia Mare 
APROAPE
de John Cariani, regia Alexandra Sabrina Vanci și Eduard Bîndiu
intrarea liberă
 
ora 20.00 // Sala Mare // Trupa TeenAct a Colegiul Naţional „Petru Rareș” Piatra Neamț
ATENȚIE, AGLOMERAȚIE LA SOL!
de Marc Camoletti, regia Claudiu Ladan
intrarea liberă
 

Duminică // 19 noiembrie // ora 22.00 // SPOT
Shuffle Cover Band București 

 

 

Vineri, 24 noiembrie, ora 19.00, Sala Studio “Corneliu – Dan Borcia”
Un spectacol ratat
după Daniil Harms, regia şi scenografia Horaţiu Mihaiu
În distribuţie: Victor Giurescu, Daniel Beşleagă, Loredana Grigoriu, Florin Mircea jr

Sâmbătă, 25 noiembrie, ora 19.00, Sala Mare
Revizorul
de Nikolai Gogol, regia  Zakariás Zalán
În distribuție: Victor Giurescu, Ecaterina Hâțu, Cătălina Bălălău, Emanuel Becheru, Florin Mircea jr, Adina Suciu, Rareș Pîrlog, Daniel Beșleagă, Dragoș Ionescu, Andrei Merchea Zapotoțki, Dan Grigoraș, Florin Hrițcu, Valentin Florea, Corina Grigoraș, Sonia Teodoriu, Nora Covali, Aida Avieriței, Maria Hibovski, Loredana Grigoriu, Cătălina Ieșanu
interzis sub 12 ani

Duminică, 26 noiembrie, ora 19.00, Sala Mare
Sfârşitul jocului
de Samuel Beckett, regia  Szabó K. István
În distribuție: Victor Giurescu, Andrei Merchea Zapotoțki, Daniel Beşleagă, Lucreţia Mandric

Vineri, 1 decembrie, ora 17.00, Sala Mare
Gala Premiilor de excelență

Sâmbătă, 2 decembrie, ora 19.00, Sala Mare
Wolfgang
după Yannis Mavritsakis, un spectacol de Radu Afrim
Cu: Cătălina Bălălău, Florin Hriţcu, Andrei Merchea Zapotoţki, Mircea Postelnicu, Loredana Grigoriu, Emanuel Becheru, Cristina Mihăilescu, Valentin Florea, Sabina Brânduşe
interzis sub 16 ani

Duminică, 3 decembrie, ora 19.00, Sala Mare
Dar…ce-ați crezut?!
de Nadejda Ptușkina, un spectacol de Tudor Tăbăcaru
În distribuție: Maria Hibovski, Aida Avieriței, Cristina Mihăilescu, Andrei Merchea Zapotoțki

Marți, 5 decembrie, ora 11.00, Sala Mare
Visătorul
după romanul Visătorul de Ian McEwan, concert de Ada Milea
În distribuție: Emanuel Becheru, Corina Grigoraș, Nora Covali, Rareș Pîrlog, Gina Gulai, Maria Hibovski, Cătălina Ieșanu, Cătălina Bălălău, Andrei Merchea Zapotoțki, Dragoș Ionescu, Valentin Florea

Miercuri, 6 decembrie, ora 11.00, Sala Mare, spectacol cedat Centru de Plasament
Visătorul
după romanul Visătorul de Ian McEwan, concert de Ada Milea
În distribuție: Emanuel Becheru, Corina Grigoraș, Nora Covali, Rareș Pîrlog, Gina Gulai, Maria Hibovski, Cătălina Ieșanu, Cătălina Bălălău, Andrei Merchea Zapotoțki, Dragoș Ionescu, Valentin Florea

Joi, 7 decembrie, ora 19.00, Sala Mare
Cum vă place
de William Shakespeare, regia Vlad Cristache
În distribuţie: Cristina Mihăilescu, Emanuel Becheru, Sabina Brândușe, Valentin Florea,
Mircea Postelnicu, Dragoș Ionescu, Aida Avieriței, Cătălina Bălălău/ Sonia Teodoriu, Andrei Merchea Zapotoţki, Daniel Beșleagă, Lucreția Mandric, Dan Grigoraș, Rareș Pîrlog, Ecaterina Hâțu, Florin Hrițcu, Dan Covrig

Duminică, 10 decembrie, ora 11.00, Sala Mare
Visătorul
după romanul Visătorul de Ian McEwan, concert de Ada Milea
În distribuție: Emanuel Becheru, Corina Grigoraș, Nora Covali, Rareș Pîrlog, Gina Gulai, Maria Hibovski, Cătălina Ieșanu, Cătălina Bălălău, Andrei Merchea Zapotoțki, Dragoș Ionescu, Valentin Florea

Vineri, 15 decembrie, ora 17.00, Sala Studio “Corneliu-Dan Borcia”
Ghimpl Netotul
după Isaac Bashevis Singer, regia Daniel Iordan
În distribuție: Andrei Merchea Zapotoțki, Cătălina Ieșanu

Sâmbătă, 16 decembrie, ora  11.00, Sala Mare
Aproape
de John Cariani, regia Vlad Cristache
În distribuţie: Sabina Brânduşe, Nora Covali, Valentin Florea, Corina Grigoraş, Florin Hriţcu,
Dragoş Ionescu, Cristina Mihăilescu, Mircea Postelnicu

Duminică, 17 decembrie, ora 16.00,  Sala Studio “Corneliu-Dan Borcia”
Un spectacol ratat
după Daniil Harms, regia şi scenografia Horaţiu Mihaiu
În distribuţie: Victor Giurescu, Daniel Beşleagă, Loredana Grigoriu, Florin Mircea jr

Vineri, 22 decembrie, ora 17.00,  Sala Studio “Corneliu-Dan Borcia”
Ghimpl Netotul
după Isaac Bashevis Singer, regia Daniel Iordan
În distribuție: Andrei Merchea Zapotoțki, Cătălina Ieșanu

Sâmbătă, 23 decembrie, ora 11.00, Sala Mare
Dar ce-ați crezut?
de Nadejda Ptușkina, un spectacol de Tudor Tăbăcaru
În distribuție: Maria Hibovski, Aida Avieriței, Cristina Mihăilescu, Andrei Merchea Zapotoțki