Data şi locul naşterii: 20.05.1969, Adjud
Contact: reach19692004@yahoo.com, 0743 240 058
Studii: Academia de Teatru şi Film Bucureşti, Facultatea de Teatru, Secţia Actorie, clasa profesor Ion Cojar, asistent Adriana Marina Popovici, preparator Liviu Lucaci

Rol licenţă: Ştefan Tipătescu – O scrisoare pierdută de I.L. Caragiale, regia Ion Cojar
Rol debut: Vosmibratov – Pădurea de A.N. Ostrovski, regia Emil Mandric

Roluri în facultate
Spectacol dedicat împlinirii a 50 ani UNESCO, regia Grigore Gonta, Paris
Îndrăgostitul – Commedia dell arte, regia Sandu Gruia
Fratele împăratului – Lista de donaţii, regia Theodora Herghelegiu
Abel – Jocul vieţii şi al morţii în deşertul de cenuşă  de Horia Lovinescu, regia Alexandru Repan
Cebutikin, Lopahin – Colaj Cehov, regia Ion Cojar
Stravroghin – Demonii, regia Adriana Marina Popovici
Chiriac, Tipatescu, Mitica – Colaj Caragiale, regia Ion Cojar
Claudius, Henric al IV-lea – Colaj Shakespeare, regia Cătălina Buzoianu
Lenny – Oameni şi şoareci de John Steinbeck, regia Sanda Manu
Tipatescu – O scrisoare pierdută de I.L. Caragiale, regia Ion Cojar
Tatăl – Maria moare de patru ori,  regia Ion Cojar
Satin – Azilul de noapte de Maxim Gorki, regia Ion Cojar

Roluri în teatru
Vosmibratov – Pădurea de A.N. Ostrovski, regia Emil Mandric
Fiul de împărat – Prinţul din lacrimă de Radu Macrinici, regia Anca Maria Colţeanu
Gunner – Uşa închisă de Graham Reid, regia Vlad Massaci
Poetul – Ubu şi Milena de Nina Tantar, regia Ion Manzatu
Crima din strada Lourcine de Eugene Labiche, regia Vlad Mugur
Blaise – Romanţioşii de Edmond Rostand, regia Vlad Massaci
Trecator 3 – Livada de vişini de A.P. Cehov, regia Igor Larin
Fratele lui Dănilă – Dănilă Prepeleac de Ion Creangă, regia Cătălin Voineag
Fernando Krapp – Fernando K mi-a scris această scrisoare de Tankred Dorst, regia Cristian Juncu
Fundulea – Visul unei nopţi de vară de William Shakespeare, regia Andreea Vulpe
Killer 1 – Bardo Blues de Liviu Uleia, regia Theodora Herghelegiu
Bebe Damian – Votaţi…Escu! de Tudor Muşatescu, regia Felicia Dalu
Billy – Cocoşei şi puicuţe de Willy Russell, regia Vlad Massaci
Tatăl lui Yuki – Bekkanko de Asaya Fujita, regia Cristian Juncu
Cadâr – Tache, Ianke şi Cadâr de V.I. Popa, regia Cristian Juncu
Mitocanul – Toate’s vechi şi nouă toate, musical de Felicia Dalu, regia Felicia Dalu
Don Carlos – Don Juan de Moliere, regia Mircea Anca
Paznicul – Vrăjitorul din Oz de Frank Baum, regia Maria Mierlut
Contele de Kent – Regele Lear de William Shakespeare, regia Mircea Anca
Ion Carapetrache – Interesul general de Aurel Baranga, regia Felicia Dalu
Jim – Opera calicilor de Vaclav Havel, regia Mihai Lungeanu
Jitnicerul Stavar – Apus de soare de B.S. Delavrancea, regia Ştefan Iordănescu
Bodyguard – fost bucătar în State – Avarul de Moliere, regia Cristian Juncu
Poliţistul, Ienicerul – Realegerea lui Şuţu de Dumitru Crudu, regia Alexandru Berceanu
Şefu – Spargere fără profit de Georghe Astalos, regia Octavian Greavu
Bonario – Volpone de Ben Jonson, regia Louise Dănceanu
Andre – Faţă în faţă de Francis Joffo, regia Sorin Misirianţu
Binem – Întâmplări dintr-un oraş cu proşti de Moshe Gherşenzon, regia Dan Tudor
Tim – Liniște! Se repetă… de Michael Frayn, regia Sorin Militaru
Alan – Povestiri despre nebunia (noastră) cea de toate zilele de Petr Zelenka, regia Radu Afrim
Vânătorul, Lupul – Călătorie fantastică (Aventurile celor doi clovni în lumea poveștilor). Episodul 3, un spectacol de Gina Gulai, în colaborare cu Lucreția Mandric și Loredana Grigoriu
Bufonul – Regele gol de Evgheni Schwartz, regia Cristian Pepino
Tatăl – Călătorie fantastică (aventurile celor doi clovni în lumea poveştilor) –Episodul 4 – Ionuț și Măriuca – adaptare după Hänsel și Gretel de Frații Grimm, regia Gina Gulai
Floare – Soldații de Zalán Tibor, regia Szabó K. István
Vânător 1 – Vânătorii de Ion Băieşu, regia Rareş Pîrlog
Boacănă – Țara lui Claunadus Dabadaus, de Loredana Grigoriu, regia colectivă
Însoțitorul lui Hippolytos – Hippolytos, după Euripide, regia Horațiu Mihaiu
Argante – Vicleniile lui Scapino de Molière, regia Alexandru Mâzgăreanu
Schuppanzingh – Black Comedy de Peter Shaffer, regia Cristian Ban
Anatol – Anatol după Arthur Schnitzler, regia Răzvan Muraru
Corin – Cum vă place de William Shakespeare, regia și scenografia Vlad Cristache
Stepan Ilici Uhovertov, comisar de poliție – Revizorul de N.V.Gogol, regia Zalan Zakarias
Premii
Premiul pentru cel mai bun spectacol – Festivalul Național de Comedie Galați, editia a XVII-a, 2006 – VOLPONE 
PREMIUL SPECIAL ACORDAT DE CĂTRE TRUSTUL DE PRESĂ MIX MEDIA GRUP pentru spectacolul Povestiri despre nebunia (noastră) cea de toate zilele –
FESTIVALUL DE DRAMATURGIE CONTEMPORANA, Brașov, 2008