Data și locul nașterii: 25.11.1975 , Piatra-Neamţ
Contact: 0755.281.427, rarespirlog@gmail.com
Studii: Absolvent UNATC secția Actorie, Clasa prof. Univ., Ion Cojar, Bucureşti (1997-2001)

Rol debut: Giura – Larry Thompson de Dusan Kovacevic , regia Mara Pașici (Teatrul Nottara)
Rol licenţă: Ivan – Cei din urmă de Maxim Gorki , regia Ion Cojar, Tania Filip

Roluri în teatru
(selectiv)
Kraus – Soldaţii de Zalán Tibor, regia: Szabó K. István
Cor – România 21 de Peca Ştefan, regia Pia Furtado
Sătean – Yerma de Federico Garcia Lorca, regie László Béres
Atentate la viaţa ei de Martin Crimp, regia Ştefan Iordănescu
Vânătorul 1- Vânătorii de Ion Băieşu, regia Rareş Pîrlog
Rareş – Karaoke, creaţie colectivă, regia Alexandru Dabija
Baba cu chitara, baba cuptor – O…ladă, creație colectivă după Ion Creangă, regia Alexandru Dabija
Actorul- Ai grijă ce-ți dorești, un spectacol de Tudor Tăbăcaru
Însoțitorul lui Hippolytos – Hippolytos, după Euripide, regia Horațiu Mihaiu
Vatmanul/Ilie – Subpământeanul de Hristo Boytchev, regia Tudor Tăbăcaru
Dmitri Culdarov, Mişa şi un vecin – Jurnalul unor nebuni, după Anton Pavlovici Cehov şi Nikolai Gogol, un spectacol de Louise Dănceanu
Tatăl, Controlorul – Contra iubirii de Esteve Soler, regia Bobi Pricop
Sylvestre – Vicleniile lui Scapino de Molière, regia Alexandru Mâzgăreanu
Bostan-Împărat, Vâlva pădurii, Omul cu carul, Scaraoțchi – Ca nuca-n perete, basme teatrale după Ion Creangă, regia Traian Savinescu
Sabino – Revanşa de Michele Santeramo, regia Vlad Cristache
Ben – Chelnerul mut, după Harold Pinter, un spectacol de Rareş Pîrlog
Amiens – Cum vă place de William Shakespeare, regia și scenografia Vlad Cristache
Piotr Ivanovici Dobcinski, moșier care locuiește în oraș – Revizorul de N.V.Gogol, regia Zalan Zakarias

Premii
Premiul pentru cel mai bun spectacol O…ladă – Festivalul Comediei Românești (festCo) 2014

Roluri în film
(selectiv)
Raul – rol principal – 3 păzește – regia: Ovidiu Georgescu
Poliţistul – rol secundar Faimosul Paparazzo, regia: Nicolae Mărgineanu

Colaborări 
(selectiv)

Teatru
Ben – Chelnerul mut de Harold Pinter, regia: Rareş Pîrlog, Ciprian Nicolăiasa (Teatrul Arca)
Moartea – Viaţa lui Helge de Sibylle Berg, regia: Teo Herghelegiu (Teatrul Act)
Barbatul – Hora iubirii de Arthur Schnitzler, regia: Dumitru Bogomaz (Teatrul Luni Green Hours)
Chelnerul – Nu se știe cum de Luigi Pirandello, regia: Laszlo Bocsardi (Teatrul Nottara)
Vânătorul 1 – Vânătorii de Ion BaIesu, regia: Rareş Pîrlog (Teatrul Arca)
El – Despre minunea dintotdeauna aşteptată, regia: Radu Mardari (Teatrul Arca)

TV
David – rol principal – Aleea Muzicii, regia: Robin Edwards (ABC Television)
Doctorul – rol secundar – Secretul Mariei (Antena 1)
Patronul – rol secundar – Clanul Sprânceană (Antena 1)

Teatrul Șchiop
regie şi text piesa de teatru Secretarele – producţie realizată în parteneriat cu Teatrul Tineretului, cu tineri amatori