Juriu de liceeni la Festivalul de Teatru Piatra Neamț

Juriu de liceeni la Festivalul de Teatru Piatra Neamț

 

Căutăm voluntari pentru a forma juriul de liceeni care va acorda Premiul de Popularitate în cadrul Festivalului de Teatru Piatra Neamț PLEDEZ PENTRU TINE(RI)! Ne-ar bucura să avem în echipa festivalului 7 tineri, care să vizioneze, apoi să dezbată, să aleagă și să acorde premiul pentru cel mai bun spectacol din secțiunea dedicată liceenilor.

Dacă ai între 16 și 19 ani, ești responsabil și deschis, îți place teatrul, ai chef și timp să vezi 10 spectacole, înscrie-te la selecție! E simplu: trimiți câteva rânduri despre tine + o scrisoare de motivație (în care să ne vorbești și despre un spectacol care ți-a plăcut), până pe data de 25 octombrie, ora 17.00, la adresa ttgentiana@gmail.com

Noi alegem și anunțăm componența juriului miercuri, 1 noiembrie! Îți garantăm o experință unică!

 

Programul spectacolelor din secțiunea dedicată liceenilor

Sâmbătă, 11 noiembrie // ora 17.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Recul, București
FAMILIA OU creație colectiva, regia Bogdan Untilă

 

Sâmbătă, 11 noiembrie // ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Excelsior București
FLUTURII SUNT LIBERI de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn

 

Luni, 13 noiembrie // ora 17.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Teatrul de Foc, București
PE JUMĂTATE CÂNTEC un spectacol de Crista Bilciu

 

Luni, 13 noiembrie // ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Național „Radu Stanca” Sibiu
FAMILII de Eugen Jebeleanu, regia Eugen Jebeleanu

 

Marți, 14  noiembrie // ora 14.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Teatrul Arte dell’Anima București
COPII RĂI de Mihaela Michailov, regia Geanina Hergheligiu

 

Marți, 14  noiembrie // ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Nottara București
SOMNAMBULISM de Iaroslava Pulinovici, regia Alexandru Mâzgăreanu

 

Miercuri, 15  noiembrie // ora 20.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // ARENA şi Centrul de Teatru Educaţional Replika, București
ROVEGAN de Catinca Drăgănescu, regia Catinca Drăgănescu

 

Joi, 16 noiembrie // ora 20.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // Asociația O2G & MACAZ Teatru Coop, Bucureşti
`90 de Alex Fifea, Alice Monica Marinescu, Katia Pascariu, Alexandru Potocean, Andrei Șerban,
regia David Schwartz

 

Vineri, 17 noiembrie // ora 20.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // Teatrul UNTEATRU București
FRIG de Lars Norén, regia Alexandru Bogdan
 

Sâmbătă, 18 noiembrie // ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Național „Marin Sorescu” Craiova
EXPLOZIV de Elise Wilk, regia Andrei Măjeri