Studii : Universitatea de Arte “George Enescu” Iaşi (1993 – 1997),Teatru de păpuşi şi marionete
Profesor (curs de actorie la Şcoala de Arte din Piatra Neamţ)
Coordonator al Teatrului de Joacă (Biblioteca judeţeană G.T. KIRILEANU Neamţ)
Director executiv al Asociaţiei culturale Tandem Piatra Neamţ
Actriţă (Teatrul Tandem Piatra Neamţ)

Roluri în spectacolele Teatrului ACT de la Casa de Cultură Piatra Neamț 

Lady Capulet – Romeo şi Julieta de William Shakespeare
Bătrâna – Sotoba Komachi de Yukio Mishima
Femeia – Vocea umană de Jean Cocteau
Ariel şi Miranda – Furtuna de William Shakespeare
Mama – Supravieţuirea ţapului ispăşitor, spectacol de teatru-dans de Ghe. Hibovski

Roluri în spectacole studenţeşti 

Ortansa – Proștii sub clar de lună de T. Mazilu
Sonia – Unchiul Vania de A. P. Cehov
Mașa – Trei surori de A. P. Cehov
Zoe – O scrisoare pierdută de I. L. Caragiale

Roluri în spectacolele Teatrului TANDEM 

Prostituata, Maricica şi Pensionara – Colaj în cofraj – scenete umoristice
Femeia – Sperietoarea – versuri şi cântece populare din zona Moldovei
6 personaje – Teatru descompus sau Omul-pubelă de Matei Vişniec
6 personaje – Povestea poveştilor de Gheorghe Hibovski
Dana – Parcul Libertăţii de Gheorghe Hibovski
5 personaje – Grotesque după V. Alecsandri
5 personaje – Urăsc femeia după Daniil Harms

Roluri în spectacole pentru copii (Teatrul TANDEM) 

Jaqueline – Moştenirea din America de Gheorghe Hibovski
4 personaje – O bătaie ca-n poveşti de Gheorghe Hibovski
5 personaje – Făt-Frumos la telefon de Gheorghe Hibovski
4 personaje – Harap-Alb, copilul străzii de Gheorghe Hibovski
Dracul – Dracul în sala de sport de Gheorghe Hibovski
Felicia Cotoi – Pisica năzdrăvană de Gheorghe Hibovski

Regie – spectacole pentru copii (1999 – 2016) :
Peste 200 de spectacole la Teatrul de Joacă şi la Şcoala de Arte

Premii:
Premiul special al juriului pentru rolurile din spectacolul Sperietoarea (Teatrul Tandem), la Festivalul Internaţional al neoavangardei, Iaşi, 2006
Premiul de popularitate pentru rolurile din spectacolul Sperietoarea (Teatrul Tandem), la Festivalul Internaţional al Teatrului de Studio, Piteşti, 2006
Premiul special al juriului pentru rolurile din spectacolul Teatru descompus sau Omul-pubelăde Matei Vişniec (Teatrul Tandem), la Festivalul Internaţional al Teatrului de Studio, Piteşti, 2007
Premiul Fundaţiei „Liga pentru Teatru” pentru spectacolul Delir în doi de Eugen Ionescu – Teatrul Sala Mică din Cluj (Premiul a fost acordat de directorul şi fondatorul Festivalului Atelier, Radu Macrinici, fiind egal în valoare cu Premiul Special al Juriului) la Festivalul Internaţional de Teatru „Atelier” de la Baia Mare, 2010.
Nominalizare pentru cea mai bună actriță în rol principal din spectacolul Delir în doi de Eugen Ionescu – Teatrul Sala Mică din Cluj, la Festivalul Internaţional de Teatru „Atelier” de la Baia Mare, 2010.

Roluri în Teatrul Tineretului Piatra Neamț
Sofia – Dar…ce-ați crezut?! de Nadejda Ptușkina, un spectacol de Tudor Tăbăcaru
Negustoreasa – Revizorul de N.V.Gogol, regia Zalan Zakarias